Wycieczka do Lwowa

NIE MA JAK LWÓW...

TERMIN: 05.10 - 07.10.2018 

 

Lwów - jest położony na pograniczu wschodniego Roztocza (Roztocze Lwowskie) i Wyżyny Podolskiej, nad rzeką Pełtwią. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowymwęzłem lotniczymkolejowym i drogowym. W 2015 liczył 729,4 tys. mieszkańców, jest siódmym co do liczby ludności miastem Ukrainy.

Założony ok. 1250 przez króla Daniela I Halickiego, który nazwał miasto Lwowem na cześć swojego syna Lwa.Od 1991 w granicach niepodległej Ukrainy.

Lwów jako miasto wieloetniczne rozwijał się do wybuchu II wojny światowej we współistnieniu wielu różnych narodowości: oprócz dominujących liczebnie Polaków Lwów zamieszkiwali  ŻydziUkraińcyOrmianieNiemcyCzesiRosjanie i in. Obecnie, w wyniku powojennych przesiedleń ludności i zmiany granic państwowych, zdominowany przez ludność ukraińską. Historyczne centrum Lwowa zostało w 1998 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Współcześnie Lwów stanowi ważny ośrodek nauki i kultury na Ukrainie. Działa tu m.in. Uniwersytet Lwowski (powstały w 1661), Politechnika Lwowska (1844), Lwowska Galeria Sztuki (1897), Teatr Wielki (1900) i Polski Teatr Ludowy (1958). Miasto jest głównym ośrodkiem kultury i życia społecznego mniejszości polskiej na Ukrainie.

 

PROGRAM POBYTU

1 DZIEŃ)  godz. 5:00 zbiórka uczestników ul. Bulwar     Narwiku w Nowym Sączu, przejazd przez przejście graniczne Medyka do Lwowa. Czas wolny na wymianę pieniędzy, oraz indywidualny spacer po Lwowie, dla chętnych możliwość pójścia do opery, tego dnia będziemy mogli posłuchać CYRULIK SEWILSKI G. Rossini (bilety od 80 - 450 hr. we własnym zakresie). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ) Po śniadaniu udamy się do Lwowa, gdzie spotkamy się z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie: Teatr Wielki Opery i Baletu, spacer Prospektem Swobody do pomnika Adama Mickiewicza, archikatedra łacińska pw. Najświętszej Marii Panny i Kaplica Boimów, cerkiew Przeobrażeńska, archikatedra Ormiańska, kościół dominikanów, Baszta Prochowa, dawny kościół Bernardynów, rynek z ratuszem i zabytkowymi kamienicami. Po zwiedzaniu udamy się na obiad i będziemy mogli odpocząć podczas czasu      wolnego (zachęcamy do skosztowania kwasu chlebowego). Wyjazd na Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, po zwiedzaniu przejazd do hotelu i kolacja

UWAGA! Dla chętnych wyjazd  na wieczorną imprezę w tym kolacja (opcja  płatna + 40 zł) wówczas kolacja w hotelu zostaje zastąpiona imprezą  (powrót indywidualnie taxi koszt 100-120 hr.)

3 DZIEŃ) śniadanie, następnie przejazd do centrum Lwowa, wyjazd na Wysoki Zamek, spacer na Kopiec Unii Lubelskiej, podziwianie panoramy miasta. Około godziny 13:00 wyjazd do centrum handlowego AUCHAN na zakupy. Powrót przez przejście graniczne Medyka, powrót do Nowego Sącza ok. 22:00

CENA: 395 ZŁ/OS

 

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem,
 • parkingi,
 • ubezpieczenie NNW+KL,
 • 2 noclegi w 3* hotelu ze śniadaniami,
 • 2 kolacje (możliwość za dopłatą zamienienia jednej na wyjazd na wieczorną imprezę z kolacją w cenie 40 zł/os),
 • 1 obiad,
 • opieka pilota,
 • przewodnik miejscowy.

CENA  NIE OBEJMUJE: 

Obligatoryjnie:

 • wstęp do opery i na cmentarz 70 hr,
 • zestaw tour guide (5zł doba/os).

Dodatkowo dla chętnych:

 • bilet na Operę (w zależności od wybranego miejsca od 80—450 hr. UWAGA! Należy zgłosić w biurze chęć udziału w operze w celu zarezerwowania biletów),
 • dopłata do imprezy 2 dnia (zamiennie za kolację w hotelu) +  40 zł UWAGA! Należy zgłosić w biurze chęć udziału w imprezie (dopłata w biurze).