12-19.01.2019 HOTEL ALPENFRIEDEN - MARANZA/ WŁOCHY

Valle Isarco/Eisacktal to piękny region narciarski, którego malownicze krajobrazy oraz wspaniała regionalna kuchnia co roku przyciągają spore tłumy. Valle Isarco/Eisacktal znajduje się w południowym Tyrolu. Na region składają się 3 ośrodki narciarskie rozlokowane na trzech wspaniałych górach: Jochtal, Gitschberg, Plose (1414-2512 m n.p.m), na których odnajdziemy łącznie około 85 km tras narciarskich.

Trasy są bardzo zróżnicowane. W zależności od szczytu odnajdziemy tutaj tereny dla najlepszych oraz najbardziej wymagających narciarzy, jak również niestrome i szerokie zbocza dla początkujących fanów dwóch desek, a także rodzin z dziećmi.

Pierwszym spośród trzech ośrodków jest Bressanone, którego trasy znajdują się na zboczach pięknego i sporego masywu górskiego Monte Plose (2645 m n.p.m.). Mogłoby się wydawać, że masyw Monte Plose to największy znak rozpoznawczy ośrodka. Nic bardziej mylnego, bowiem Bressanone kojarzone jest głównie z najdłuższą trasą zjazdową w południowym Tyrolu, zwaną Trametsch. Jest to czerwono-czarny zjazd, który liczy sobie aż 9 km długości. Dodatkowo Plose ma do zaoferowania ponad 20 innych tras. Zjazdy obsługiwane są przez sieć nowoczesnych wyciągów.

Jeśli ktoś planuje wspólny wyjazd wraz z całą rodziną, powinien wybrać się do Valles, który jest typowo rodzinnym ośrodkiem narciarskim. Trasy Valles rozlokowane są na zboczach masywu Jochtal. Głównie są to trasy niebieskie i czerwone. Specjalnie dla rodzin ośrodek przygotował masę atrakcji, skierowanych głównie do najmłodszych miłośników białego szaleństwa.

I wreszcie dotarliśmy do ośrodka Glitschberg Jochtal. Jest to jednen z najbardziej słonecznych ośrodków narciarskich w Alpach. Średnio w roku na płaskowyżu Glitschberg jest aż 280 dni słonecznych. Ośrodek dysponuje wspaniałą platformą widokową, która znajduje się na szczycie płaskowyżu, tj. na wysokości 2512 m n.p.m., skąd możemy obserwować zapierający dech w piersiach widok na około 500 szczytów.

Między ośrodkami kursuje bezpłatny skibus, dzięki czemu będziemy mogli w łatwy i przyjemny sposób dostać się na inne trasy. Średni przejazd skibusem z ośrodka do ośrodka wynosi mniej więcej 15 minut.

Zakwaterowanie: Hotel Alpenfrieden***

Komfortowy hotel z centrum odnowy biologicznej i krytym basenem położony przy samym stoku w spokojnej miejscowości Meransen. Odległość do centrum miejscowości wynosi ok. 300 m. Z hotelu przy dobrych warunkach śniegowych możliwe jest dojechanie na nartach do samej stacji gondoli (ok. 500 m). Bezpłatny skibus kursuje do Jochtal i zatrzymuje się przy hotelu. Hotel oferuje wysoki komfort, przyjazną atmosferę i świetną kuchnię.

 

Pokoje urządzone w tradycyjnym górskim stylu dysponują balkonem z panoramicznym widokiem na Góry Gitschberg. W każdym z nich znajduje się telewizor, telefon i sejf oraz łazienka z WC i suszarką.

 

 

Śniadanie w formie bufetu obejmuje słodkie i pikantne potrawy, takie jak bekon, jajka, ciasta i muesli. Obiadokolacja składa się z trzech dań do wyboru oraz bogatego bufetu sałatkowego. Restauracja otwarta jest dla gości i służy połączeniu specjałów kuchni międzynarodowej i południowego Tyrolu.

 

 

W hotelu do dyspozycji gości jest: recepcja, restauracja, bar/pizzeria, biblioteczka z kominkiem, winda, basen kryty, strefa Wellness z jacuzzi, kabiną podczerwieni, sauną suchą, łaźnią parową, prysznicami do hydromasażu, basenikiem Kneippa i miejscem do wypoczynku oraz narciarnia z suszarką na buty.

 

Termin wyjazdu: 12.01-19.01.2019

Zakwaterowanie w hotelu : 12.01.2019

Wykwaterowanie z hotelu : 19.01.2019

 

Cena od osoby w pokoju 2 osobowym:  510 Euro

Zniżki dla dzieci w pokoju z rodzicami:

 • dziecko 2 - 5 lat: 238 euro
 • dziecko 6 - 10 lat: 312 euro
 • dziecko 11 – 14 lat: 426 euro
 • dziecko 15 lat: 440 euro
 • 16 lat i więcej: 477 euro 

Cena obejmuje:

- Zakwaterowanie 7 nocy w pokojach 2/3/4 osobowych
- Drink powitalny
- Śniadania w formie bufetu
- Obiadokolacje z wyborem menu (bogaty bufet sałatkowy)
- Jedna uroczysta kolacja przy świecach
- Korzystanie z hotelowego Wellness (basen, jacuzzi, sauny, wg opisu hotelu)
- Ubezpieczenie Ski: KL, NNW, OC, Ratownictwo
- Opieka przedstawiciela/instruktora BTA Hit-Sport
- Opłata klimatycza
- Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Karnetu narciarskiego 6 dni: Jochtal, Gitschberg, Plose
  • osoba dorosła: 227 euro
  • junior: 159 euro (ur. po 30.11.2002)
  • dzieci: gratis (ur. po 30.11.2010 w towarzystwie członka rodziny który nabywa karnet narciarski w tym samym czasie)
 • Kaucji zwrotnej za karnet - 5 euro
 • Transportu (450zł - cena uzależniona od ilości osób)
 • Napojów do obiadokolacji

 

Dodatkowo:

Grupowe szkolenie narciarskie prowadzone przez instruktorów licencjonowanej szkoły narciarskiej SITN, PZN, 5 godzin dziennie (10.00-13.00, 14.00-16.00), w grupach 6-12 osób po podziale w pierwszy dzień według stopnia zaawansowania, 6 dni – 650zł od osoby. Grupa początkujących dzieci/dorosłych min.6 osób.

OPIS SZKOLENIA:

Szkolenie narciarskie przede wszystkim skupia się na praktycznej nauce jazdy prowadzonej przez wykwalifikowaną kadrę Instruktorską z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Oprócz urozmaiconych ćwiczeń na stoku dostosowanych do każdego poziomu nauczania wprowadziliśmy również wideofilmowanie które pozwala na  analizę techniki jazdy i co najważniejsze umożliwia śledzenie rozwoju ucznia. Po nauce przychodzi czas na zabawę i jeszcze więcej radości: dla dzieci organizowane są animacje.

Instruktorzy prowadzący zajęcia posiadają aktualne uprawnienia Instruktorskie SITN/PZN. Wszyscy instruktorzy naszej szkoły ubrani są w jednakowe kombinezony oraz dysponują łącznością przy pomocy radiotelefonów, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo w czasie prowadzenia zajęć  i ułatwia kontakt między grupami. Większość naszych instruktorów działa czynnie w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym i w razie potrzeby potrafi udzielić fachowej pomocy.

Prowadzimy szkolenia narciarskie w zakresie:

 • szkolenie narciarskie dla dzieci z wykorzystaniem form zabawowych
 • nauka jazdy na nartach  dla początkujących
 • doskonalenie umiejętności dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych
 • szkolenie sportowe (jazda na tyczkach)