23-27.10.2019 HOTEL PENSION BURGSCHROFN/AUSTRIA

Lodowiec Hintertuxer jest jedynym całorocznym terenem narciarskim w Austrii i oferuje miłośnikom sportów zimowych przez 365 dni perfekcyjnie przygotowane śnieżne stoki, znakomitą gastronomię
i fascynujące przeżywanie przyrody na wysokości do 3.250 m.

Narciarze i snowboardziści znajdą na lodowcu Hintertuxer Gletscher, ponad 86 kilometrów tras wszystkich stopni trudności. Wielbiciele głębokiego śniegu mogą korzystać z bajecznych zjazdów freeride, snowboardziści i freeskierzy docenią całoroczną możliwość jazdy freestyle w Betterpark Hintertux na wysokości 3.200 m. Betterpark Hintertux otwiera się w październiku jako pierwszy otwarty Snowpark Austrii i jest gospodarzem pierwszego Snowpark-Opening Europy – obowiązkowy termin dla gwiazd i wielbicieli freestyle!

Od początku grudnia do połowy kwietnia tereny narciarskie Lodowiec Hintertuxer, Eggalm, Rastkogel, Finkenberg, Penken/Mayrhofen i Ahorn łączą się w Narciarski i lodowcowy świat Zillertal 3000. Wystarczy jeden karnet narciarski na 196 kilometrów tras, 65 najnowocześniejszych wyciągów i wspólny obszar stoków o powierzchni 605 hektarów!

Wjazd kolejką gondolową na lodowiec Hintertuxer jest o każdej porze roku przeżyciem pełnym wrażeń. Wygodnie i bez barier, turyści mogą dotrzeć do najwyższego dostępnego wyciągiem punktu Zillertal i podziwiać wspaniałą panoramę z tarasu na wysokości 3.250 m. W alpejskim krajobrazie czeka na nich urozmaicona oferta aktywności i wycieczek: unikalny całoroczny teren narciarski Austrii, liczne górskie trasy rowerowe i szlaki wędrowne, atrakcyjne pomniki przyrody, jak jaskinia Spannagelhöhle i Natur Eis Palast oraz zabawa i rozrywka dla rodzin z dziećmi w Gletscherflohpark na wysokości 3.250 m i w Flohpark am Sommerberg.

Zakwaterowanie: Hotel Pension Burgschrofn***

Galeria zdjęć obiektu

Hotel ten, położony 1300 metrów nad poziomem morza, znajduje się w parku narodowym Zillertaler Alpen Natura Park, w strefie wolnej od pyłków. Hotel oferuje tradycyjną saunę fińską, miejscowe potrawy i napoje oraz bezpłatną pieszą wycieczkę okolicznymi tyrolskimi szlakami przyrodniczymi.

Galeria zdjęć obiektuGaleria zdjęć obiektu

Wnętrza wszystkich pokoi w hotelu Burgschrofn wykończone są drewnem. We wszystkich pokojach hotel oferuje telewizję satelitarną, część wypoczynkową i balkon/taras z widokiem na góry.

Galeria zdjęć obiektuGaleria zdjęć obiektu

Codziennie rano w rustykalnej restauracji hotelu Burgschrofn serwowane jest obfite, świeże śniadanie w formie bufetu.

Galeria zdjęć obiektuGaleria zdjęć obiektuGaleria zdjęć obiektu

Goście mogą zrelaksować się w przestronnym spa. Goście mogą również poczytać bezpłatną prasę na hotelowym na tarasie, podczas gdy dzieci będą bawić się na hotelowym placu zabaw.

Park wspinaczkowy Spannagel Penken jest oddalony o 10 minut jazdy samochodem od hotelu.
W ośrodku narciarskim Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000, oddalonym o 5 minut spacerem od hotelu, można uprawiać narciarstwo przez cały rok.

 

Termin wyjazdu:

Zakwaterowanie w dniu: 23.10.2019 (od godziny 17.00)

Wykwaterowanie w dniu: 27.10.2019 (do godziny 10.00)

 

Cena od osoby w pokoju 2 osobowym: 320 euro

Cena obejmuje:

- Zakwaterowanie 4 noce w pokojach  2 osobowych

- Śniadania w formie bufetu

- Obiadokolacja z wyborem menu

- Ubezpieczenie SKI, KL, NNW, OC
- Opiekę przedstawiciela BTA HIT-SPORT

- Korzystanie z atrakcji wg opisu hotelu – sauna, łaźnia turecka

- Transfery na stok (Skibuss)

- Przechowalnia sprzętu narciarskiego z suszarką do butów

- Taksa klimatyczna

- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN od osoby

 

Cena nie obejmuje:

- Karnetu  narciarskiego 3 dni: Lodowiec Hintertuxer

  • osoba dorosła: 147,50 euro
  • junior: 118 euro (ur. w latach 2000/2003)
  • dzieci: 66,50 (ur. w latach 2004/2012)

- Napojów do obiadokolacji

- Kaucji zwrotnej za karnet 5 euro

-Transportu (400zł – cena uzależniona od ilości osób)

 

Dodatkowo:

Grupowe szkolenie narciarskie prowadzone przez instruktorów licencjonowanej szkoły narciarskiej SITN, PZN, 5 godzin dziennie (10.00-13.00, 14.00-16.00), w grupach 6-12 osób po podziale
w pierwszy dzień według stopnia zaawansowania, 6 dni – 650zł od osoby. Grupa początkujących dzieci/dorosłych min.6 osób.

OPIS SZKOLENIA:

Szkolenie narciarskie przede wszystkim skupia się na praktycznej nauce jazdy prowadzonej przez wykwalifikowaną kadrę Instruktorską z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Oprócz urozmaiconych ćwiczeń na stoku dostosowanych do każdego poziomu nauczania wprowadziliśmy również wideofilmowanie które pozwala na analizę techniki jazdy i co najważniejsze umożliwia śledzenie rozwoju ucznia.

Instruktorzy prowadzący zajęcia posiadają aktualne uprawnienia Instruktorskie SITN/PZN. Wszyscy instruktorzy naszej szkoły ubrani są w jednakowe kombinezony oraz dysponują łącznością przy pomocy radiotelefonów, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo w czasie prowadzenia zajęć
i ułatwia kontakt między grupami. Większość naszych instruktorów działa czynnie w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym i w razie potrzeby potrafi udzielić fachowej pomocy.

Prowadzimy szkolenia narciarskie w zakresie:

  • szkolenie narciarskie dla dzieci z wykorzystaniem form zabawowych
  • nauka jazdy na nartach  dla początkujących
  • doskonalenie umiejętności dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych
  • szkolenie sportowe (jazda na tyczkach)