09-16.02.2019 HOTEL ALEXANDER MOLVENO/WŁOCHY

Paganella jest ośrodkiem narciarskim położonym między 1040 m n.p.m. a 2125 m n.p.m., oferującym 60 km różnorodnych długich i wspaniale przygotowanych tras oraz nowoczesnych wyciągów. W Paganelli trenowała kiedyś amerykańska kadra narodowa ze słynnym Bodym Millerem na czele. Ośrodek otaczają wspaniałe szczyty Dolomitów. 
W niedalekim parku Adamello Brenta można podziwiać alpejską faunę i florę oraz wspaniałe widoki na dolinę Adygi. Paganella wchodzi w skład megakompleksu narciarskiego Superskirama Dolomiti, który łącznie oferuje 380 km tras na różnorodnych stokach. Tak bogata oferta tras czyni z tego pśrodku idealne miejsce na wyjazdy na narty. Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Paganella, Andalo, Fai della Paganella, Molveno i Faedo. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

Trasy i wyciągi narciarskie: Ośrodek narciarski Paganella posiada ponad 50 km tras o różnej długości i stopniu trudności. Piękne stoki, jedne z najnowocześniejszych wyciągów w regionie i bardzo dobrze przygotowane trasy to główne atuty Paganelli. Jest to jeden z najatrakcyjniejszych ośrodków, który może się poszczycić trasą, która mierzącą ponad 7 km długości oraz brakiem kolejek do wyciągów nawet w sezonie.

Warunki narciarskie: Teren położony jest na wysokości 1040 – 2125 m n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe utrzymują się tu od listopada do kwietnia. Dolne partie stoków są dodatkowo naśnieżane.

Narciarstwo zjazdowe: Narty dla początkujących: Ośrodek niestety nie oferuje zbyt wielu tras dla początkujących – znajduje sę tu jedynie 8 km łatwych nartostrad. Jednak mając podstawowe umiejętności warto spróbować tras czerwonych – większość z nich jest szeroka i dobrze przygotowana, dzięki czemu nawet małozaawansowani narciarze powinni dać sobie radę. Szkółki narciarskie w ośrodku znajdują się przy stokach. 

Narty dla średniozaawansowanych: Jest to idealny ośrodek na wyjazdy na narty dla narciarzy średniozaawansowanych, którym oferuje ponad 40 km tras. Świetne nachylenie, przygotowanie oraz widoki to tylko niektóre z wielu zalet. 

Narty dla zaawansowanych: Ośrodek dysponuje jedynie 2 km tras czarnych, ale inne zjazdy też mogą sprawić trudności narciarzom o najwyższych umiejętnościach.

Freeride: Najlepsze warunki do jazdy dla freeriaderów panują na szczycie Paganelli, skąd można zjechać w naprawdę głębokim puchu. Istnieje możliwość legalnej jazdy poza trasami z przewodnikiem. Należy pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

Freestyle: W ośrodku znajduję się jeden snowpark z typowymi przeszkodami takim jak: boxy, raile, skocznie, które są dostosowane do różnych umiejętności od początkujących po średniozaawansowanych. Nie jest to snowpark dedykowany zaawansowanym freestylerom.

 

Zakwaterowanie: Hotel Alexander***s

 

HOTEL ALEXANDER***s - położony w centrum Molveno, tuż obok hotelu Milano i Miralago. Hotel ma wpisane tylko trzy gwiazdki, jednak jest jednym z lepszych hoteli w Val di Sole.

 

 

Hotel dysponuje 40 pokojami, każdy z nich posiada własną łazienkę, telewizję satelitarną, sejf oraz balkon. Obiekt posiada wspaniałe centrum wellness z basenem, saunami i strefą relaksu. Na miejscu znajduje się również bar, narciarnia, siłownia.

 

 

W hotelu znajduje się również restauracja, która oferuje różnorodne dania, zarówno lokalne jak i ogólnoeuropejskie.

 

 

 

Termin wyjazdu: 09.02-16.02.2019

Zakwaterowanie w hotelu: 09.02.2019

Wykwaterowanie z hotelu: 16.02.2019

 

Cena od osoby w pokoju 2 osobowym:  522 Euro

Zniżki dla dzieci w pokoju z rodzicami:

 • dziecko 5 - 6 lat: 316 euro
 • dziecko 7 - 12 lat: 393 euro
 • dziecko 13 – 17 lat: 445 euro
 • 18 lat i więcej: 465 euro

Cena obejmuje:

- Zakwaterowanie 7 nocy w pokojach 2/3/4 osobowych
- Śniadania w formie bufetu
- Obiadokolacje z wyborem menu (bogaty bufet sałatkowy)
- Taksa klimatyczna
- Ubezpieczenie SKI, KL, NNW, OC 
- Opiekę przedstawiciela biura/instruktora BTA Hit-Sport
- Wieczorne imprezy z muzyką
- Uroczysta obiadokolacja przy świecach
- Ski bus
Korzystanie z krytego basenu, sauny, łaźni parowej wg. opisu hotelu
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN od osoby

Cena nie obejmuje:

  • Karnetu narciarskiego 6 dni: Paganella
  • osoba dorosła: 216 euro
  • junior: 151 euro (ur. po 30.11.2002)
  • dzieci: gratis (ur. po 30.11.2010 w towarzystwie członka rodziny który nabywa karnet narciarski w tym samym czasie)
 • Kaucji zwrotnej za karnet - 5 euro
 • Transportu (450zł - cena uzależniona od ilości osób)
 • Napojów do obiadokolacji

Dodatkowo:

Grupowe szkolenie narciarskie prowadzone przez instruktorów licencjonowanej szkoły narciarskiej SITN, PZN, 5 godzin dziennie (10.00-13.00, 14.00-16.00), w grupach 6-12 osób po podziale w pierwszy dzień według stopnia zaawansowania, 6 dni – 650zł od osoby. Grupa początkujących dzieci/dorosłych min.6 osób.

OPIS SZKOLENIA:

Szkolenie narciarskie przede wszystkim skupia się na praktycznej nauce jazdy prowadzonej przez wykwalifikowaną kadrę Instruktorską z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Oprócz urozmaiconych ćwiczeń na stoku dostosowanych do każdego poziomu nauczania wprowadziliśmy również wideofilmowanie które pozwala na  analizę techniki jazdy i co najważniejsze umożliwia śledzenie rozwoju ucznia. Po nauce przychodzi czas na zabawę i jeszcze więcej radości: dla dzieci organizowane są animacje.

Instruktorzy prowadzący zajęcia posiadają aktualne uprawnienia Instruktorskie SITN/PZN. Wszyscy instruktorzy naszej szkoły ubrani są w jednakowe kombinezony oraz dysponują łącznością przy pomocy radiotelefonów, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo w czasie prowadzenia zajęć  i ułatwia kontakt między grupami. Większość naszych instruktorów działa czynnie w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym i w razie potrzeby potrafi udzielić fachowej pomocy.

Prowadzimy szkolenia narciarskie w zakresie:

 • szkolenie narciarskie dla dzieci z wykorzystaniem form zabawowych
 • nauka jazdy na nartach  dla początkujących
 • doskonalenie umiejętności dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych
 • szkolenie sportowe (jazda na tyczkach)