08-15.12.2018 SPOT HOTEL ROSATTI - DIMARO/ WŁOCHY

 

Val di Sole, czyli Dolina Słońca, z pewnością zasługuje na swoją nazwę i w pełni oddaje charakter regionu – jest to najbardziej nasłoneczniona dolina alpejska. Warunki pogodowe są tutaj doskonałe, a śniegu nigdy nie brakuje. Dolina jest dość rozległa i obejmuje kilka terenów narciarskich: Folgarida, Marilleva oraz Peio, które są dogodnie połączone wyciągami. Sąsiednie ośrodki Madonna di Campiglio i Pinzolo oraz Passo Tonale i Ponte di Legno (w kompleskie Adamello Ski) są objęte wraz z Val di Sole wspólnym karnetem o nazwie Superskirama Dolomiti łącznie oferując ponad 380 km tras oraz 140 wyciągów. Val di Sole to idealne miejsce na wyjazdy na narty. Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Folgarida – Marilleva, Mezzana, Rabi i Cogolo di Pejo. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji. 

Trasy i wyciągi narciarskie

Folgarida: Ośrodek położony na wysokości od 1300 do 2180 m n.p.m. Narciarze mają do dyspozycji ponad 50 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności oraz 27 nowoczesnych wyciągów. Ze względu na nachylenie oraz dużą ilość łagodnych tras Folgarida jest idealnym ośrodkiem narciarskim dla rodzin z dziećmi. Zaletą jest także fakt, że Folgarida jest znacznie bardziej kameralna niż inne ośrodki w okolicy. Jest także połączona wspólnym karnetem i wyciągami ze stokami w: Madonna di Campiglio oraz Pinzolo.

Marilleva: Główny ośrodek narciarski doliny posiadający 3 stacje narciarskie: 900, 1400 i 2179 m n.p.m. Ze stacji Marilleva 1400 można dostać się wyciągami do innych ośrodków jak Folgarida czy Madonna.

Peio: Ośrodek położony jest w całości na terenie Parku Narodowego Stelvio na wysokości między 1400 a 2400 m n.p.m. i oferuje ok. 14 km tras narciarskich. Peio jest najstarszym kurortem w Val di Sole, jego historia sięga połowy XVII wieku, kiedy odkryto tu źródła termalne. Ośrodek oferuje stoki o różnym stopniu trudności, także takie, które idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Ośrodek polecany jest na wyjazdy na narty także osobom starszym, ceniącym komfort lub chcącym spędzić urlop z dala od tłumów.

Pinzolo: Ośrodek Pinzolo posiada 13 nowoczesnych wyciągów, które obsługują 33 km tras na wysokości od 800 do 2100 m n.p.m. Jest on położony 12 km od Madonny, ale odkąd został połączony nowym wyciągiem możliwe jest sprawne przemieszczenie się między ośrodkami. Pinzolo jest zdecydowanie mniej zatłoczone od Madonny. Połączenie wspólnym karnetem i wyciągami z ośrodkami: Madonna di Campiglio, Marilleva oraz Folgarida. 

Madonna di Campiglio: Ten pobliski ośrodek narciarski to 90 km wspaniałych tras, w tym jedna oświetlona nocą. Tereny narciarskie są położone na stokach na wysokości 1550 do 2600 m n.p.m. w otoczeniu pięknych gór Brenta oraz lodowców Adamello i Presanella. Okoliczne krajobrazy, ilość tras oraz ich zróżnicowanie sprawiają, że jest to jeden z najlepszych włoskich ośrodków zimowych. Najdłuższa trasa to Groste, która mierzy 7 km długości, 
a różnica poziomów sięga 1000 m. Tutaj urodził się i trenował alpejczyk Alberto Tomba.

 

Zakwaterowanie Sport Hotel Rosatti***

Położony w tyrolskim miasteczku Dimaro hotel Sporthotel oferuje centrum odnowy biologicznej, kryty basen i wannę z hydromasażem na świeżym powietrzu. Obiekt oddalony jest o 20 km od miejscowości Madonna di Campiglio i oferuje restaurację, bar oraz taras.

 

Dźwiękoszczelne pokoje w hotelu Sporthotel Rosatti wyposażone są w telewizję satelitarną i balkon. W każdym pokoju znajduje się łazienka z suszarką do włosów i kapciami. W niektórych pokojach znajduje się piec opalany drewnem oraz wanna z hydromasażem.

 

 

Zimą hotel Sporthotel zapewnia przechowalnię sprzętu narciarskiego. Można także wypożyczyć sprzęt narciarski i skorzystać z bezpłatnego transferu na stoki w ośrodku Folgarida-Marileva.

Z oddalonego o 3 minuty spacerem dworca w Dimaro odjeżdżają pociągi kursujące do Trydentu. Autostrada A22 (Autostrada del Brennero) położona jest 45 km na wschód od obiektu. W odległości 150 meter od obiektu znajduje się bezpłatny zadaszony parking. 

 

 

Codziennie rano serwowane jest obfite śniadanie w formie bufetu, które obejmuje lokalne i organiczne produkty. Restauracja czynna jest w porze kolacji i oferuje dania kuchni międzynarodowej oraz wina.

 

Termin wyjazdu:

Zakwaterowanie w dniu: 08.12.2018 (od godziny 17.00)

Wykwaterowanie w dniu: 15.12.2018 (do godziny 10.00)

 

Cena od osoby w pokoju 2 osobowym:  515 Euro

Cena obejmuje:

- Zakwaterowanie 7 nocy w pokojach  2 osobowych
- Śniadania w formie bufetu
- Obiadokolacja z wyborem menu
- Ubezpieczenie SKI, KL, NNW, OC
- Opiekę przedstawiciela BTA HIT-SPORT
- Korzystanie z atrakcji wg opisu hotelu – sauna, basen, jacuzzi, łaźnia turecka
- Karnet narciarski 6 dni SUPERSKIRAMA
- Transfery na stok (Skibuss)
- Przechowalnia sprzętu narciarskiego z suszarką do butów
- Taksa klimatyczna
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN od osoby

Cena nie obejmuje:

- Napojów do obiadokolacji
- Kaucji zwrotnej za karnet 5 euro
- Transportu (450zł – cena uzależniona od ilości osób)

Dodatkowo:

Grupowe szkolenie narciarskie prowadzone przez instruktorów licencjonowanej szkoły narciarskiej SITN, PZN, 5 godzin dziennie (10.00-13.00, 14.00-16.00), w grupach 6-12 osób po podziale 
w pierwszy dzień według stopnia zaawansowania, 6 dni – 650zł od osoby. Grupa początkujących dzieci/dorosłych min.6 osób.

OPIS SZKOLENIA:

Szkolenie narciarskie przede wszystkim skupia się na praktycznej nauce jazdy prowadzonej przez wykwalifikowaną kadrę Instruktorską z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Oprócz urozmaiconych ćwiczeń na stoku dostosowanych do każdego poziomu nauczania wprowadziliśmy również wideofilmowanie które pozwala na analizę techniki jazdy i co najważniejsze umożliwia śledzenie rozwoju ucznia. Po nauce przychodzi czas na zabawę i jeszcze więcej radości: dla dzieci organizowane są animacje.

Instruktorzy prowadzący zajęcia posiadają aktualne uprawnienia Instruktorskie SITN/PZN. Wszyscy instruktorzy naszej szkoły ubrani są w jednakowe kombinezony oraz dysponują łącznością przy pomocy radiotelefonów, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo w czasie prowadzenia zajęć i ułatwia kontakt między grupami. Większość naszych instruktorów działa czynnie w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym i w razie potrzeby potrafi udzielić fachowej pomocy.

Prowadzimy szkolenia narciarskie w zakresie:

  • szkolenie narciarskie dla dzieci z wykorzystaniem form zabawowych
  • nauka jazdy na nartach  dla początkujących
  • doskonalenie umiejętności dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych
  • szkolenie sportowe (jazda na tyczkach)

 

WARUNKI NARCIARSKIE W VAL DI SOLE

Folgarida: Teren położony jest na wysokości 1300 – 2180 m n.p.m., dzięki czemu dobre warunki narciarskie utrzymują się tu od grudnia do kwietnia. Dolne partie stoków są dodatkowo naśnieżane.

Marilleva: Stoki położone są na wysokości 1400 – 2180 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do kwietnia. Niżej położone trasy są dośnieżane w miarę potrzeb.

Peio: Trasy położone są na wysokości 1160 – 2400 m n.p.m., co gwarantuje dobre warunki do jazdy od grudnia do kwietnia. Stoki o ekspozycji południowej oraz te niżej położone są dodatkowo naśnieżane.

Narciarstwo zjazdowe

Narty dla początkujących: Idealne miejsce na wyjazdy na narty dla początkujących narciarzy. Warunki w ośrodku są dla nich rewelacyjne. Mają do dyspozycji świetnie przygotowane trasy oraz wiele szkółek narciarskich z ponad 300 instruktorami. Olbrzymią ilość tras niebieskich oferuje zwłaszcza Folgarida, Marilleva i Madonna di Campiglio, natomiast Peio jest polecane bardziej zaawansowanym narciarzom.

Narty dla średniozaawansowanych: Val di Sole to prawdziwy raj dla osób o średnich umiejętnościach – w samej tylko Madonnie jest ponad 60 km tras czerwonych. Liczba i długość nartostrad (najdłuższa ponad 7 km) jest tak wielka, że zjechanie wszystkimi nartostradami może zająć kilka dni. Popularnością cieszą się także trasy Fis, na których co roku odbywają się zawody Pucharu Świata. Przepiękne nasłonecznione stoki z trasami widokowymi są dodatkowym atutem ośrodka.

Narty dla zaawansowanych: Dla narciarzy o najwyższych umiejętnościach przygotowanych jest wiele tras. Te najsłynniejsze i najbardziej wymagające znajdują się w Madonna di Campiglio. Dość trudna, zarazem najbardziej atrakcyjna jest pucharowa trasa zjazdowa FIS o nazwie 3-Tre. Swoich sił warto też spróbować na najtrudniejszej trasie Spinale Direttissima, której długość wynosi 1,9 km a spadek 600 m.

Snowboard i Freeskiing

Freeride: Freeriderzy powinni wybrać się na świetne trasy na Spinale, gdzie można znaleźć kilka ciekawych sekcji w puchu, a także trasy zjazdy drzewami. Istnieje możliwość legalnej jazdy poza trasami z przewodnikiem. Należy bowiem pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

Freestyle: W Madonnie przy słynnej trasie Grosè znajduje się ogromny Snowpark Ursus o powierzchni 70 000 m². Można w nim znaleźć m.in. halfpipe, wiele skoczni, raili, boxów dostosowanych do każdego stopnia umiejętności oraz trasę do slalomu równoległego. Jest on jednym z pięciu najlepszych tego typu obiektów w całych Alpach. W rejonie są również trzy inne snowparki, m.in. w Folgaridzie. Początkujący raiderzy lub wszyscy inni, którzy chcą polepszyć swoje umiejętności będą mogli liczyć na pomoc wielu instruktorów.