SIERRA NEVADA - HOTEL MELIA SOL Y NIEVE 18.02 - 22.02.2020r.

 

 

Ośrodek narciarski oraz łańcuch górski Sierra Nevada  jest  najbardziej na południe wysuniętą stacją narciarska oraz masywem górskim Europy, położony w Andaluzji, 30 minut samochodem od Grenady oraz 90 minut od wybrzeża Costa Tropical.  To fantastyczne położenie gwarantuje nie tylko łagodne temperatury i dużą liczbę godzin słonecznych w ciągu dnia, ale możliwość połączenia jazdy na nartach rano z wypoczynkiem na plaży lub zwiedzaniem pięknej zabytkowej Grenady po południu. 

W Sierra Nevada położony jest Mulhacén, najwyższy szczyt na Półwyspie Iberyjskim liczący 3.478,6 metrów wysokości oraz Pico Veleta o wysokości 3.392 metrów. Wykorzystując te szczyty  Sierra Nevada jest najwyżej położoną stacją narciarską w Hiszpanii (od 2.100 m. n.p.m. do 3.300 m. n.p.m.). Położenia ośrodka na tych wysokościach gwarantuje  odpowiednie warunki narciarskie i  dużo śniegu.

Posiada łącznie 105 km tras narciarskich, na które składa się 118 oznakowanych tras, w tym 18 zielonych, 40 niebieskich, 52 czerwonych i 8 czarnych. Najdłuższa trasa prowadzący z góry Veleta do Pradollano o długości 6 km z różnicą poziomów wynoszącą 1.175 m.  Infrastruktura wyciągów jest dobrze rozwinięta i obejmuje 21 wyciągów, w tym 2 wyciągi gondolowe i 15 krzesełkowych. Przepustowość 3 wyciągów to ponad 44.000 narciarzy na godzinę.

 

Zakwaterowanie: HOTEL MELIA SOL Y NIEVE****

 

Galeria zdjęć obiektu

Hotel Melià Sol y Nieve znajduje się w centrum ośrodka narciarskiego Sierra Nevada, w odległości zaledwie 100 metrów od wyciągów. Ten stylowy hotel, zdobywca tytułu Najlepszego Hotelu Narciarskiego w Hiszpanii za rok 2016, oferuje Gościom siłownię. Za dodatkową opłatą Goście mogą korzystać również z nowoczesnego spa.

Galeria zdjęć obiektuGaleria zdjęć obiektu

Elegancki hotel Melià Sol y Nieve zapewnia klasycznie urządzone pokoje oraz imponujące pomieszczenia ogólnodostępne, których wystrój nawiązuje do filozofii zen. W pokojach do dyspozycji Gości jest bezpłatne WiFi oraz telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych. Goście mogą też uzyskać aktualne informacje o warunkach panujących na stokach.

Galeria zdjęć obiektuGaleria zdjęć obiektu

W hotelu Sol y Nieve mieści się spa Yhi, które obejmuje basen z dyszami do hydromasażu, baseny do kąpieli stóp oraz zaplecze termalne. W obiekcie znajduje się też przeznaczone dla dzieci spa z wanną z hydromasażem oraz pokój zabaw. Hotel oferuje ponadto szkółkę narciarską oraz wypożyczalnię i przechowalnię sprzętu narciarskiego.

Galeria zdjęć obiektuGaleria zdjęć obiektu

Na terenie hotelu znajduje się restauracja bufetowa. Bar Q dysponuje tarasem słonecznym i zapewnia przepiękne widoki na góry. Hotel Melià Sol y Nieve oddalony jest o 40 minut jazdy od niezwykłego miasta Grenada.

 

Termin wyjazdu: 25.01 - 01.02.2020

Zakwaterowanie: 18.02.2020r. od godziny 16.00

Wykwaterowanie: 22.02.2020r. do godziny 10.00

CENA WYJZADU: 4990,00 zł od osoby w pokoju DBL

 

Cena obejmuje:

  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w pokojach 2 osobowych – HOTEL MELIA SOL Y NIEVE****
  • Przelot: Kraków – Malaga, Malaga – Kraków
  • Transfer: Lotnisko Malaga – Pradolano Sierra Nevada
  • Transfer: Pradolano Sierra Nevada – Granada – Lotnisko Malaga
  • Wyżywienie: 4 śniadania w formie bufetu - Hotel, 4 obiadokolacje w formie bufetu – Hotel,
  • Zwiedzanie Granady z polskim przewodnikiem
  • 3 dniowy ski pass Sierra Nevada
  • Ubezpieczenie Ski: KL, NNW, OC, Ratownictwo
  • Opieka przedstawiciela BTA Hit-Sport
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 

 

"Mówi się, że kto nie widział Granady, nie widział nic"

 

https://hispanico.pl/wp-content/uploads/2019/02/alhambra-granada-andaluzja-hiszpania.jpg

Granada to pod kątem turystyki jedno z najpopularniejszych miast w regionie Andaluzji. Rozciąga się wzdłuż rzeki Genil, tuż u stóp pasma górskiego Sierra Nevada.

Współczesna Granada to największe i najważniejsze miasto Prowincji Granady i jest ona liczącym się ośrodkiem handlowym, przemysłowym czy kulturalnym, słynącym między innymi z jednego z najlepszych uniwersytetów w Hiszpanii. Samo miasto leży u podnóża sięgających wysokości ponad trzech tysięcy metrów n.p.m. gór Sierra Nevada, a te z kolei od Morza Śródziemnego i skąpanego w słońcu Costa del Sol dzieli w linii prostej raptem 40 km, co oznacza, że region ten charakteryzuje się bardzo urozmaiconym krajobrazem naturalnym, a ktoś, kto tu przyjedzie, będzie w stanie tego samego dnia wylegiwać się na plaży i jeździć na nartach

Słynie głównie z Alhambry – najwspanialszego zabytku sztuki mauretańskiej w Europie. Dodatkowo fantastyczne położenie miasta na wzgórzach oraz dzielnica arabska Albacin powodują, że Granada jest obowiązkowym punktem na mapie każdego podróżnika.